Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

06-06-2022

Absolutorium III edycji projektu „RAZEM ODKRYWAMY ŚWIAT na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach” oraz Sympozjum Naukowe Dzieci pod hasłem: „Człowiek istota niezwykła”

  Dobiega końca III edycja projektu „RAZEM ODKRYWAMY ŚWIAT na UDJK w Kielcach”, realizowanego przez Uniwersytet Dziecięcy UJK. Zadaniem projektu było nie tylko poszerzenie wiedzy dzieci, ale także rozbudzenie w nich ciekawości poznawczej względem otaczającego świata, kształtowanie krytycznego myślenia i twórczych działań. Uczniowie i uczennice brali udział w wykładach, warsztatach i pokazach naukowych. Zajęcia akademickie zorganizowano także dla rodziców i opiekunów dzieci. Projekt cieszył się, podobnie jak w poprzednich latach, ogromnym zainteresowanie. Wzięło w nim udział 120 osób z różnych regionów Polski.

 

                W najbliższą sobotę (tj. 11 czerwca br.) odbędzie się uroczyste zakończenie roku akademickiego najmłodszych żaków Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Będzie ono połączone z X Sympozjum Naukowym Dzieci  zatytułowanym „Człowiek istota niezwykła”, podczas którego absolwenci Uniwersytetu Dziecięcego przedstawią wyniki swoich pierwszych poszukiwań naukowych. Serce roście, patrząc na te dzieci! Mistrz z Czarnolasu może być dumny z najmłodszych wychowanków uczelni.