„O JĘZYKU I KOMUNIKACJI W INTERNECIE”

Dnia 11 lutego 2021 w godz. 16:00 – 17:30 odbyły się warsztaty dla młodzieży „O języku i komunikacji w Internecie” . Wzięła w nich udział 9-osobowa grupa młodzieży licealnej z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Styczniowego Małogoszcz. Uczestnicy wykazali się sporą aktywnością i chętnie brali udział w proponowanych ćwiczeniach i dyskusji.

Celem warsztatów było omówienie cech Internetu jako supermedium, a także wskazanie najbardziej wyrazistych cech komunikacji językowej w Internecie oraz języka używanego przez internautów. Przywołane zostały przykłady najnowszej leksyki o internetowej proweniencji, pozyskane m.in. z plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2020 oraz z podobnego plebiscytu zorganizowanego przez Paulinę Mikułę („Mówiąc inaczej”).